Opublikowany w Kosmetyki

Antyperspiranty damskie – jakie wybierać?

Antyperspiranty damskie to produkty niezbędne szczególnie latem. Kiedy jednak nie pocimy się zbyt obficie, to nie warto stosować antyperspirantów, które są jednocześnie blokerami potu. Warto sięgnąć po naturalne alternatywy, które nie podrażniają skóry, ale jednocześnie pomagają we wzmożonej potliwości w ciągu dnia. Możemy bowiem poradzić sobie z przykrym zapachem, a także dyskomfortem, jaki możemy odczuwać, pocąc się nadmiernie.  

Jakie antyperspiranty warto używać?

Antyperspiranty damskie to kosmetyk niezbędny szczególnie latem. Jednak wiele osób musi stosować je także zimą i w przypadku każdej innej pory roku. Jest to spowodowane wzmożoną nadpotliwością, której musimy znaleźć przyczynę. Do tego czasu jednak możemy stosować środki, które pozwolą na poradzenie sobie z nadpotliwością, minimalizując ją. Warto po nie sięgać:

  • latem,
  • kiedy pocimy się w stresie i mamy taki przed sobą, 
  • kiedy z różnych przyczyn nie możemy poradzić sobie z nadpotliwością. 

Jak stosować antyperspiranty damskie?

Antyperspiranty damskie warto stosować na czystą i suchą skórę. Musimy jednak mieć świadomość, że w wielu przypadkach są to silnie działające środki, których nie powinniśmy używać wtedy, kiedy skóra jest podrażniona np. po depilacji, czy goleniu pach. Jest to bardzo ważne, aby nie narazić się na żadne podrażnienia, które niestety mogą powodować duży dyskomfort i mikro ranki, a także uczulenia, z którymi trudno nam będzie sobie poradzić.