Opublikowany w zdrowie

Co zrobić, aby wzmocnić zniszczone włosy i paznokcie?

Wypadające włosy, łamliwe i kruche paznokcie to problemy, z którymi zmaga się na co dzień wiele osób. Jest to dolegliwość, której nie wolno lekceważyć, ponieważ może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Dlaczego włosy i paznokcie są w złym stanie? Jak temu zaradzić?

Problemy z włosami i paznokciami – skąd się biorą?

Główną przyczyną złego stanu włosów i paznokci jest niedostateczna ilość witamin i składników mineralnych dostarczanych do organizmu. Przyczyniają się do tego także przebyte infekcje, ogólny zły stan organizmu oraz niezdrowy tryb życia.

Co oznacza niezdrowy tryb życia? Nieregularne posiłki, życie w pośpiechu, stres i brak ruchu oraz spożywanie jedzenia, które jest wysoko przetworzone. Istotną kwestią wpływającą na stan włosów i paznokci jest także zbyt duża ilość zabiegów kosmetycznych, które przeprowadzane są nieprawidłowo i przy użyciu nieprofesjonalnych preparatów.

Co zrobić, aby wzmocnić włosy i paznokcie?

Przede wszystkim należy rozpocząć suplementację. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie produktu witaminowego Ducray Anacaps Reactiv, który zawiera żelazo, biotynę i niacynę oraz witaminy B6 i E.

W składzie Ducray Anacaps Reactiv https://www.aptekagalen.pl/ducray-anacaps-reactiv-30kaps znajduje się także cystyna i metionina, które odpowiedzialne są za tworzenie białek tkanki łącznej oraz jej wytworów. Ale suplementacja to nie wszystko. Warto także zmienić codzienną dietę, wprowadzić do menu świeże warzywa i owoce. Istotną kwestię odgrywa także wysypianie się i regularny tryb życia. Życie w pośpiechu i dużym stresie negatywnie wpływają na kondycję całego organizmu.