Opublikowany w porady

Japońskie pedicure – co to za zabieg?

Pedicure japońskie jest naturalną metodą stylizacji paznokci, która pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jej wykonanie składa się z kilku etapów i charakteryzuje się działaniem odbudowującym.

Wykonanie zabiegu

Japońskie pedicure zaczyna się od wykonania klasycznego pedicure za pomocą frezarki, która usuwa gruby, szorstki i twardy naskórek pozostawiając go miękkim i gładkim. Następnie kosmetyczka opiłowuje paznokcie, a zamiast malowania wcierana jest odżywcza pasta i proszek akrylowy. Pasta wypełnia uszkodzone paznokcie naturalnymi składnikami odżywczymi takimi jak: witamina A, witamina E, pyłek pszczeli, keratyna oraz krzemionką pochodząca z morza japońskiego. Oprócz widocznej poprawy płytki paznokciowej, można zauważyć również ich szybszy wzrost.

Pasta stosowana do manicure japońskiego zawiera składniki i witaminy, które wiążą wodę, ułatwiają przenikanie innych substancji odżywczych i mają znaczący wpływ na poprawę równowagi budulca paznokcia. Proszek akrylowy chroni przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak woda czy detergenty. Po zastosowaniu tych produktów paznokieć staje się gładki i posiada zdrowy połysk.

Pedicure japońskie – dla kogo?

Zabieg jest szczególnie polecany osobom ze słabymi, łamliwymi, rozdwajającymi się paznokciami, ponieważ składniki odżywcze pasty pomagają w leczeniu takich schorzeń. Stan paznokci zniszczonych przez stosowanie lakierów hybrydowych, żeli lub sztucznych przedłużeń, również ulegnie poprawie. Pedicure japoński spełnia rolę kuracji regenerującej paznokcie. Zapisać się można w salonach w każdym większym mieście, jeśli chodzi o Warszawę i Wrocław to zabieg ten oferuje easynails.pl