Opublikowany w Kosmetyki

Maksa koloryzująca – jak zmienić fryzurę nie stosując trwałej koloryzacji?

Powrzechnie wiadomo, że regularne farbowanie włosów trwałą farbą niszczy włosy i sprawia, że mogą stać się suche i matowe. Aby temu zapobiec warto stosować maski koloryzujące. Tego typu produkty pozwalają zadbać zarówno o samą strukturę włosa jak i ich kolor.

Maski koloryzujące to połączenie kosmetyku pielęgnacyjnego i koloryzującego, dzięki czemu sprawia, że kolor staje się bardziej lśniący i intensywny a włosy miękkie, gładkie i delikatne.

Czym jest maska koloryzująca do włosów?

Połączenie kosmetyku koloryzującego i pielęgnacyjnego jakim jest maska koloryzująca do włosów nie tylko dostarcza włosom potrzebnych i ważnych składników odżywczych, ale także zapewnia nietrwałą, zmywalną koloryzację, która podkreśla kolor włosów i dodaje mu blasku.

Maska koloryzująca nie zapewnia trwałej i permanentnej koloryzacji tak jak dzieje się to w przypadku trwałych farb. Koloryzacja, którą zapewnia maska jest w pełni zmywalna i zmywa się już po kilku myciach.

Maski pozwalają uwydatnić refleksy, rozjaśnić nieco lub przyciemnić włosy oraz zadbać o kolor po trwałej koloryzacji. To doskonały wybór dla kobiet, które chcą zadbać o kolor po koloryzacji, dodać mu blasku i intensywności, oraz dla tych, które chcą spróbować czegoś nowego, niekoniecznie korzystając z trwałej koloryzacji.

W zależności od porządanego efektu maskę należy trzymać na włosach od piętnastu do nawet trzydziestu minut. To jak intensywny wyjdzie kolor zależy od tego jak długo maska pozostanie na włosach. Dzięki takiemu zabiegowi włosy będą odżywione, miękkie i nawilżone a kolor intensywny i pełen blasku.