Opublikowany w Kosmetyki

Jaką odżywkę do włosów wybrać?

Piękne i lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Rodzaj włosów, podatność na niszczenie i szkodliwe czynniki zewnętrzne potrafią skutecznie zniweczyć plany. Na szczęście są dostępne dobre odżywki do włosów każdego rodzaju, które umożliwiają poprawę kondycji włosów. Zasadniczo jednak wszystko zależy od tego, jakie włosy się posiada. Nie ma większego sensu w stosowaniu odżywki do włosów suchych w przypadku, gdy problem totalnie nas nie dotyczy. Podobnie jak nie ma większego sensu stosowanie odżywki do włosów blond, gdy jest się posiadaczem ciemnych włosów. Warto jednak wiedzieć, jakie odżywki faktycznie są dostępne i zdecydować się na produkt, który korzystnie wpłynie na ogólną formę włosów.

Włosy wysokoporowate. Co warto wiedzieć?

odżywka do włosów


Właścicielki włosów wysokoporowatych powinny stosować odżywki do włosów wysokoporowatych. Ten rodzaj włosów odznacza się pewnymi zgrubieniami, które są wyczuwalne w dotyku. W praktyce oznacza to, że łuski włosów są po prostu nieregularnie rozmieszczone i nieco odchylone. Trzeba jednak wiedzieć, że odzywki tego typu muszą mieć w składzie proteiny, np. w postaci jedwabiu, kolagenu, pszenicy czy keratyny. Ważne są również minerały w postaci cynku oraz miedzi. 

Odżywki do zadań specjalnych

Najlepsze odżywki do włosów to takie, które faktycznie są dopasowane indywidualnie. Kobiety regularnie farbujące włosy powinny stosować odżywki do włosów farbowanych, ponieważ są one wyposażone w minerały odpowiedzialne za odbudowę włosa i jego regenerację. Z kolei odżywki nawilżające do włosów powinny być stosowane w przypadku włosów nadmiernie koloryzowanych, ale także o wiele bardziej narażonych na działanie promieni słonecznych czy klimatyzację.