Opublikowany w Kosmetyki

Podkład, fluid, puder w kremie, a może krem BB?

Podkład stanowi bazę dla makijażu, zarówno tego wykonywanego codziennie, jak i przygotowywanego na specjalne okazje, w tym wieczorne wyjścia. Aplikacja podkładu ma za zadanie wyrównywanie nierówności skóry oraz nadanie jej równomiernego kolorytu. Na rynku istnieje kilka produktów o działaniu zbliżonym do podkładu: w tym między innymi fluid oraz krem BB. Jaka jest zatem różnica między podkładem, fluidem, a kremem?

Podkład a fluid

Podkład to pojęcie bardzo szerokie, obejmujące fluid, puder w kremie, krem BB oraz inne kosmetyki wyrównujące koloryt skóry. Podkład może mieć zatem bardzo zróżnicowaną postać: może to być bardzo gęsta forma kompaktu, mineralna, kremowa lub jak w przypadku fluidu lekka i płynna.

Rodzaj konsystencji a poziom krycia podkładu

Jak wspomniano powyżej podkłady mogą mieć różną konsystencję. Im jest ona bardziej zbita tym poziom krycia jest większy. Oznacza to, że w przypadku cery problematycznej w celu niwelowania nierówności powinien być wybierany kosmetyk cechujący się większą gęstością, niż w przypadku bardziej jednolitej skóry.

Rodzaj konsystencji a poziom obciążenia skóry

Podczas aplikacji gęstego podkładu można odnieść wrażenie dość dużego obciążania skóry twarzy. Nowoczesne kosmetyki nieco minimalizują to odczucie lecz nadal jest ono bardziej zauważalne niż w przypadku mniej skoncentrowanych preparatów.

Puder w kremie

Puder w kremie na dość gęstą konsystencję w wyniku czego zazwyczaj wymaga dodatkowych akcesoriów w celu jego precyzyjnego rozprowadzenia. Z drugiej jednak strony skutecznie niweluje nawet dość poważne zmiany i nierówności skórne.

Krem BB

Składniki zawarte w kremie BB mają działanie nawilżające oraz delikatnie wygładzające. Przyczyniają się również do ujednolicenia kolorytu skóry. Krem BB jest wygodną opcją podkładu dla osób młodych, nie mających zaawansowanych zmian skórnych i przebarwień.

Podkład do twarzy Loreal

Wybierając podkłady Loreal dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, cechujące się zróżnicowaną konsystencją i dostosowane do rożnego rodzaju skóry twarzy można być pewnym właściwego zaopiekowania skóry – zobacz. Podkład Loreal to dobre rozwiązanie zarówno podczas codziennej aktywności, jak i bardziej oficjalnych spotkań.