Opublikowany w Kosmetyki

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów?

Pielęgnowanie włosów, szczególnie długich, łączy się z wieloma procesami, bez których bardzo łatwo o ich wysuszenie bądź zbytnie przetłuszczenie. Warto jednak wiedzieć, że dbanie o włosy łączy się z braniem pod uwagę również skóry głowy – jej zdrowie łączy się ze zdrowiem wyrastających z niej włosków. Jak powinien przebiegać proces pielęgnacji?

Mycie włosów – jak je przeprowadzić?

peeling do skóry głowy

Jest wiele kosmetyków do włosów, które pomogą w zadbaniu o nie. Wszystkie łączą się jednak w dwie grupy – część odpowiedzialna za mycie, jak i odżywianie. Warto przyjrzeć się obu tym częściom. 

Jakkolwiek mycie jest każdemu dobrze znane, to o peelingu mało kto słyszał, jeśli nie interesuje się tymi tematami. Peeling do skóry głowy pomaga w pozbyciu się nadmiaru martwego naskórka, co pomaga w oczyszczeniu skóry. Samo mycie włosów powinno być dostosowane do własnych potrzeb – zarówno częstotliwość, jak i używany preparat. Trzeba pamiętać, że szampon do włosów to kosmetyk, który ma działać w równej mierze na skórę, pomagając pozbyć się nadmiaru sebum. 

Jak odżywiać włosy?

Odżywki do włosów, jak i maski przeznaczone do ich pielęgnacji są jednymi z najczęstszych specyfików, których się używa. Pozwalają one na szybką i sprawną aplikację, nie zabierając wiele czasu. 

Jednym z najlepszych składników jest keratyna do włosów, która pomaga w odbudować naturalną strukturę włosa, zapewniając im trwałość i walory estetyczne. W drogeriach można znaleźć kosmetyki do włosów, które zostały specjalnie zaprojektowane, aby uderzać w dany problem, niezależnie czy to suchość włosów, czy ich wypadanie. Warto patrzeć na przeznaczenie, aby dobrze wybrać dany preparat.