Opublikowany w Akcesoria

Jakie pędzle są niezbędne w zestawie do makijażu?

Zestawy pędzli do makijażu są bardzo zróżnicowane. Nie ma wątpliwości, że każdy producent chce w zaproponowanym przez siebie zestawie zaspokajać potrzeby swoich klientów. Każdy z nich patrzy jednak na nie w trochę inny sposób. Stąd też zestawy mają różny skład. Jakie pędzle znajdują się w nich zawsze? Które z nich są obowiązkowe?

Pędzel do pudru

Każdy zestaw pędzli do makijażu zawiera przynajmniej jeden pędzel do pudru (różne zestawy znajdziesz po linkiem: https://puderek.com.pl/39-zestawy-pedzli-do-makijazu). Zwykle jest to największy pędzel w komplecie. Ma on sporą szerokość, bo puder jest nakładany właściwie na całą twarz. W jego przypadku precyzja nie jest więc najważniejsza. Pędzel ten ma okrągły przekrój. Często pędzel do pudru zastępowany jest pędzlem typu kabuki. Jest to bardzo gęsty pędzel o krótkiej rączce. Jest on wzorowany na pędzlach, jakich używały przy wykonywaniu swojego makijażu gejsze. Czasami zaleca się nakładanie pudru puszkiem, ale współcześnie zdecydowanie częściej wybiera się pędzle.

Pędzel do różu

W każdym zestawie pędzli do makijażu musi znaleźć się pędzel do różu. Jest on po prostu niezbędny i trudno zastąpić go czymś innym. Jest to pędzel średniej wielkości, którego włosie jest w charakterystyczny sposób ścięte. Ten kształt umożliwia dobre i równomierne rozprowadzenie różu na kości policzkowej. W przypadku pędzli do różu okrągły kształt jest zastąpiony delikatnym spłaszczeniem. Pędzel służy przecież do aplikacji kosmetyku w formie linii, która następnie jest blendowana z resztą kolorowych produktów. Tutaj precyzja odgrywa dość dużą rolę, więc pędzel musi być idealny.