Opublikowany w Zabiegi kosmetyczne

Jak każda kobieta powinna dbać o swoje stopy?

Już od dawna wiadomo, że zadbane dłonie to główna wizytówka. W momencie, kiedy jednak zbliża się lato i dużo kobiet ubiera sandały bądź klapki, powinno się także pamiętać o stopach, które także zostają odkryte! Z tego względu warto starać się aby zawsze były zadbane. Jak jednak jest w przypadku pedicuru hybrydowego – warto wybrać salon kosmetyczny czy próbować swoich sił w domu?

Co jest niezbędne do jego wykonania?

Może warto zacząć od tego co to w ogóle pedicure hybrydowy – jest to zabieg, w którym likwiduje się martwy naskórek, piłuje paznokcie i maluje się je specjalnym lakierem hybrydowym, który zostaje utwardzony w lampie UV. Dlaczego jest tak bardzo popularny? Głównie dzięki trwałości. Lakier hybrydowy nie pęka i zaoszczędza się dużo czasu. Tego typu zabieg można wykonywać nawet co 3 – 4 tygodnie. Pedicure hybrydowy można sobie zafundować zarówno u kosmetyczki (jako przykład – https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/pedicure/pedicure-hybrydowy) jak i w domu, trzeba jednak pamiętać o tym aby posiadać odpowiednie produkty. Z pewnością niezbędna jest lampa UV, lakiery hybrydowe, pilnik, tarka do pięt, blok polerski, waciki (najlepiej bezpyłowe), bazy i top coaty.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Wstępnie jeżeli paznokcie posiadają lakier bądź zdobienia to trzeba je usunąć. Później stopy moczy się w ciepłej wodzie (10 – 15 minut). Kolejny krok to osuszenie stóp i pozbycie się skórek. Warto pamiętać także o pozbyciu się warstwy rogowej naskórka, potrzebna jest do tego tarka bądź frezarka. Po usunięciu martwego naskórka warto wykonać peeling, żeby ostatecznie wygładzić skórę stóp. Dopiero wtedy można zacząć piłować paznokcie. Gdy posiadają już idealny kształt powinno się zmatowić płytkę i przemyć cleanerem. Wtedy już można nakładać bazę, którą trzeba utwardzić lampą UV. Finalnie zostaje już pomalowanie paznokci lakierem hybrydowym. Aby pogłębiać kolor warto nakładać drugą warstwę. Trzeba także pamiętać, żeby każdą warstwę utwardzać pod lampą. Później trzeba nałożyć top coat (warstwa nabłyszczająca). Aby stopy nie były suche to warto posmarować je kremem, a skórki oliwką. 

Jaka jest cena?

W przypadku salonu kosmetycznego koszty wahają się od 100 do 150 złotych. Jeżeli jednak zakupi się zestaw do wykonywania pedicuru hybrydowego, koszty wynoszą około 200 – 300 złotych. Jak widać kupno zestawu zwróci się nam po dwóch zabiegach. Warto jednak pamiętać, że produkty często się zużywają, a koszt chociażby jednego lakieru hybrydowego to 30 złotych.