Opublikowany w porady

Biotebal – co trzeba o nim wiedzieć

Biotebal jest preparatem, który zawiera biotynę, czyli witaminę B7. Stosuje się go w przypadku zauważenia takich objawów jak nadmierne wypadanie włosów, zaburzenia wzrostu włosów i paznokci, stany zapalne skóry zlokalizowane w obrębie nosa, uszu, oczu oraz ust. Lek ten w skuteczny sposób pomaga w uzupełnieniu poziomu biotyny w organizmie. 

Jak działa biotebal?

Biotebal jest farmaceutykiem zawierającym znaczną ilość biotyny. Witamina ta należy do rozpuszczalnych w wodzie a jej przewodnią funkcją w organizmie człowieka jest biosynteza keratyny. Związek ten wchodzi w skład włosów, paznokci. Ogranicza ich łamliwość oraz poprawia stan skóry. Ponadto spowalnia ona proces łysienia. Biotebal jest dobrym wyborem na mocne paznokcie. Biotebal 90 tabletek starcza na 90 dni kuracji tym lekiem. Największą ilość biotyny, bo aż 2500 mikrogramów w dziennej porcji zawiera biotebal plus.

biotebal mocne paznokcie

Rodzaje biotebalu

Wyżej opisywany preparat występuje w kilku różnych formach. Podstawową jest biotebal tabletki. W celu zastosowania tego farmaceutyku bezpośrednio na włosy służy szampon biotebal. Zmniejsza on ich wypadanie, poprawia wygląd oraz estetykę. Przez to włosy stają się także bardziej gęste. Biotebal w formie szamponu jest dobrym wyborem dla każdej osoby borykającej się z problemami dotyczącymi włosów. Odrębnym specyfikiem dla mężczyzn jest biotebal men. Jest to szampon hamujący wypadanie włosów typu męskiego. Kolejną formą, w której jest opisywany lek jest biotebal paznokcie. Jest to serum odbudowujące płytkę paznokcia, wzmacniające go oraz przyspieszające jego wzrost. Biotebal do rzęs z kolei sprawia, że rzęsy stają się przede wszystkim dłuższe, ale również mocniejsze. 

Podsumowanie 

Wspólną cechą łączącą biotebal w tabletkach, biotebal do rzęs, czy biotebal do włosów w formie szamponu jest to, że wszystkie zawierają znaczącą ilość biotyny. Są to preparaty przeznaczone dla osób z niedoborami tej witaminy, co w konsekwencji objawia się problemami z włosami, rzęsami, paznokciami czy chociażby zapaleniami skóry.