Opublikowany w Kosmetyki

Problem z łupieżem?

Chyba każdy z nas chciałby mieć zdrowe, piękne i lśniące włosy. No chyba, że preferujemy strzyżenie na łyso. Jednakże, w każdym innym przypadku zdecydowanie warto o nie zadbać, żeby wyglądać schludnie i elegancko.

Ty też masz problemy z łupieżem?

Wiele osób w obecnych czasach dotyka problem łupieżu, przez co włosy stają się tłuste i nie są już tak atrakcyjne. Dolegliwość ta może spotkać dosłownie każdego i nie jest w tym nic strasznego, jeśli wiemy jak temu zaradzić.

Jak to rozwiązać?

Chyba najprostszym i jednym z popularniejszych sposobów jest stosowanie wszelkiego rodzaju preparatów do włosów. Jednym z nich jest Ducray Kelual DS. Jest to specjalistyczny szampon przeciwłupieżowy zapobiegający również jego nawrotom. Szampon ten zmniejszy swędzenie skóry już po kilku pierwszych zastosowaniach. Po systematycznym używaniu preparatu całkowicie złagodzi zaczerwienienie i trwale usunie łupież. Ale co to znaczy systematycznym? Szampon zaleca się stosować 3 razy w tygodniu przez mniej więcej 14 dni. Profilaktycznie, w celu zapobiegnięcia ewentualnemu nawrotowi łupieżu po tym czasie można stosować szampon raz w tygodniu.

Skład szamponu

W skład szamponu wchodzi:

  • Cyklopiroksolamina – nowoczesny środek często stosowany w zwalczaniu łupieżu, ma właściwości grzybobójcze.
  • Pirytionian cynku – skutecznie działa przeciwko grzybom i bakteriom, co więcej łagodzi stany zapalne, swędzenie i pieczenie. Odpowiada również za poprawę stanu cebulek włosów.
  • Keluamid – usuwa łuski łupieżu oraz oczyszcza skórę głowy.