Opublikowany w Kosmetyki

Mediket Ictamo – skuteczny szampon w walce z łojotokowym zapaleniem głowy

Łojotokowe zapalenie głowy to przypadłość, która dotyka dorosłych, ale także dzieci i młodzież. Jest to choroba dość nieprzyjemna, która charakteryzuje się tym, że skóra wytwarza nadmierną ilość łoju. Objawy, jakie są widoczne, to złuszczanie się naskórka, rumień swędzenie, a także powstawanie małych strupków i łupież. Czasami może dojść nawet do przerzedzenia włosów. Dlatego ważne jest to, aby szybko rozpocząć leczenie.

Mediket Ictamo – najlepszy szampon, który niweluje łojotokowe zapalenie skóry!


Szampon Mediket Ictamo jest preparatem dermatologicznym, który świetnie sobie radzi z łojotokiem. W swoim składzie zawiera jasny ichtiol oraz pirytionian cynku, które wykazują właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Bardzo dobrze koją podrażnioną skórę i działają przeciwzapalnie. Szampon działa na zasadzie redukcji nadmiernego wydzielania łoju. Hamuje on także proces złuszczania się naskórka, a więc powoduje, że na skórze nie tworzą się strupki, ani łupież. Jest to bezpieczny środek, który nie zawiera barwników.

Jak stosować Mediket Ictamo?


Szampon należy używać tak, jak zwykły szampon. Należy go nanieść na mokre włosy, wmasować do momentu pojawienia się piany oraz pozostawić na około 5 minut. Po tym czasie oczywiście należy spłukać dokładnie włosy. Szampon powinno stosować się od dwóch do trzech dni w tygodniu w okresie około czterech do sześciu tygodni. Po ustąpieniu objawów nie należy rezygnować z tego szamponu. Najlepiej stosować go raz w tygodniu, aby zapobiec nawrotowi schorzenia.