Opublikowany w Akcesoria

Zastosowanie płatków kosmetycznych dla dzieci Kindii

Waciki dla niemowląt, wraz z jednorazowymi pieluszkami, podkładami do przewijania i patyczkami do czyszczenia uszu, to jeden z artykułów higienicznych, niezbędnych do pielęgnacji wrażliwej skóry maluszka. Dlatego nie może ich zabraknąć już w wyprawce niemowlęcej.

Płatki kosmetyczne dla dzieci Kindii – jak je stosować?

Mamy w ciąży, mogą się zastanawiać, do czego właściwie służą duże bawełniane waciki. Otóż mają one zastosowanie podczas codziennej pielęgnacji maluszka – do wycierania fałdek skórnych i pachwin, podczas zmiany pieluszki, do oczyszczania buzi, gdy na przykład dziecko uleje mleko, czy zabrudzi się podczas prób samodzielnego jedzenia z talerzyka. Pojedynczy płatek należy zanurzyć w wodzie (można użyć przegotowanej, ważne, aby nie była zbyt gorąca, ani zbyt zimna, by nie poparzyć i nie wychłodzić maluszka), dobrze wycisnąć jej nadmiar i umyć zabrudzone miejsce. Gdy sama woda nie wystarczy, należy dodać do niej odrobinę delikatnego mydełka dla niemowląt.

Oprócz mycia, płatki nadają się także do rozprowadzania na skórze kremów, balsamów, maści, czy oliwek do pielęgnacji skóry dziecka.

Waciki dla niemowląt Kindii – delikatna pielęgnacja wrażliwej skóry

Warto zwrócić uwagę, iż płatki kosmetyczne dla dzieci Kindii są niezwykle delikatne i antyalergiczne. Ich bezpyłowa struktura oraz stosowanie do produkcji wyłącznie włókien bawełnianych sprawia, że są całkowicie bezpieczne dla wrażliwej skóry maluszka. Waciki Kindii nie powodują podrażnień i alergii.

Właściwości wacików bawełnianych dla niemowląt Kindii sprawiają, że są one niezbędne w wyprawce każdego maluszka. Miękkie i delikatne, mogą być stosowane codziennie, bez obawy o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych.