Opublikowany w Kosmetyki

Maseczka z zielonej glinki – cenne właściwości

Glinka zielona ma wiele właściwości, które mają pozytywny wpływ na większość ludzi. Przy regularnym stosowaniu maseczki z glinki zielonej, skóra staje się jaśniejszą, zdrowsza i młodsza.

Zielona glinka — właściwości

zielona glinka

Glinka absorbuje nadmiar sebum, produkty przemiany materii i toksyny, dzięki czemu zapobiega lub usuwa zanieczyszczenia. Ponadto glinka zielona dostarcza skórze witamin i minerałów, a tym samym wspomaga odnowę komórek. Skóra staje się odświeżona, odmłodzona i zmiękczona. To coś, czego można oczekiwać od dobrej, naturalnej maseczki do twarzy. Może być również z powodzeniem stosowana na resztę ciała,

Podczas kąpieli stóp mydło można zastąpić zieloną glinką, ponieważ glinka zarówno zmiękcza skórę, jak i zapobiega pękaniu pięt, modzelom i grzybicy między palcami.

Maseczka z zielonej glinki jest często zalecana do oczyszczania skóry i leczenia skóry tłustej. Może być również stosowana w leczeniu trądziku. Oczyszczające właściwości maski usuwają zanieczyszczenia i nadmiar sebum ze skóry, ograniczając występowanie wyprysków i trądziku.

Maseczka z zielonej glinki może również pomóc usunąć martwe komórki skóry z twarzy. Martwe komórki skóry, które mogą zatykać pory, często prowadzą do wyprysków i trądziku, jeśli nie są regularnie usuwane z twarzy. Aby leczyć problematyczną skórę za pomocą zielonej glinki, zaleca się stosowanie maski raz w tygodniu. Stosowanie jej częściej niż raz w tygodniu może prowadzić do przesuszenia skóry.

Zielona glinka do użytku domowego

Nakładanie maseczki w domu jest dość łatwe. Ponadto wykonanie tego zabiegu upiększającego w domu jest znacznie tańsze niż płacenie za taką usługę w spa. Istnieje wiele firm zajmujących się pielęgnacją skóry, które sprzedają maseczki z zielonej glinki w rozsądnych cenach. Niektóre maseczki są sprzedawane w tubkach lub słoiczkach i można je nakładać bezpośrednio na skórę. Inne występują w postaci proszku — przed aplikacją należy wymieszać je z ciepłą wodą.

Podczas nakładania maseczki z zielonej glinki na twarz ważne jest, aby omijać okolice oczu, brwi i ust. Należy ją nakładać na tylko na strefę T i policzki. Ważne, aby postępować zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu. Zielona glinka z tego sklepu w postaci maseczki powinna pozostawić na skórze dziesięć do dwudziestu minut.