Opublikowany w Zabiegi estetyczne

Daith piercing- jak wykonywane jest to przekłucie?

Nie da się ukryć, że standardowe kolczyki w płatku ucha przestały już powoli być dla nas wystarczające. Obecnie poszukujemy całkowicie nowych sposobów na wyrażenie siebie i wykonanie przekłucia. Osoby, które nie decydują się na to, by wykonać przekłucie w nieoczywistych miejscach na swoim ciele, będą szukały takich miejsc na własnych uszach. Jedną z możliwości jest kolczyk do daith stał się właśnie taką alternatywą. Jednak jak wygląda to przekłucie i czy jest ono bolesne?

Daith piercing- jak wygląda to przekłucie?


Wspomniane już zostało, że daith piercing to jeden z rodzajów przekłucia, które wykonuje się w specyficznej części ucha. Mowa tu o najgrubszej chrząstce, która znajduje się w fałdzie ucha, mniej więcej na jego środku. Daith kolczyk zwykle przybiera okrągłą postać- podkowy, która zdobi środkową część naszego ucha. Piercing daith wykonywany jest przy pomocy prostej igły, a nigdy przy pomocy pistoletu. Ma on bowiem tendencje do rozrywania chrząstki, a to z kolei znacznie utrudnia sam proces gojenia.

Kolczyki daith- ile się goją?


Kolczyk daith to szczególny rodzaj przekłucia, który goi się zwykle w przeciągu 2 miesięcy. Kolczyk do daith ma również tendencje do lekkiego wrastania w chrząstkę, więc w samym procesie gojenia ważne jest to, by dbać o jego higienę, a także regularnie kolczykiem poruszać. Kolczyki daith zwykle jednak nie sprawiają problemów podczas całego procesu gojenia, wystarczy jedynie stosować się do zaleceń piercera, a także korzystać z odpowiednich preparatów.