Co jakiś czas zauważamy zmiany w modzie, dotyczące sposobu ubierania się, pojawiają się też nowe trendy makijażowe. A od niedawna bardzo popularnym sposobem na wyróżnienie swojego wizerunku jest microdermal piercing. Na czym polega ta metoda ozdabiania ciała?
Piercing microdermal – jak się go zakłada?
W piercingu typu microdermal wykorzystuje się specjalne implanty, które umieszcza się na stałe w ciele. Wystarczy przeciąć skórę skalpelem i umieścić stopkę pod skórą. Na zewnątrz pozostanie jedynie nakrętka. Właśnie ten element to widoczna część biżuterii, którą można wymieniać. Nakrętki mają różne kształty, najczęściej są to małe kryształki, ale wybierać można również spośród kwiatów, gwiazdek czy błyskawic.
Kolczyk microdermal – dlaczego warto się zdecydować?
W piercingu microdermal kolczyk może być częścią większej ozdoby na ciele – z powodzeniem sprawdzi się jako część tatuażu. Poza tym olbrzymią zaletą tego rodzaju piercingu jest fakt, że można zastosować go w większości miejsc na ciele – ograniczeniem jest tu tylko wyobraźnia. Ciekawym sposobem wykonywania piercingu powierzchniowego jest tworzenie konstelacji z kilku ozdób tego rodzaju, ale już nawet pojedynczy kolczyk microdermal robi duże wrażenie.
Gdzie umieścić kolczyki microdermal?
Najpopularniejszymi miejscami wykonywania piercingu microdermal są okolice między piersiami u kobiet lub okolice twarzy oraz szyi, gdzie można pięknie podkreślić biżuterią linię obojczyka. Ciekawym wyborem może być też brzuch, w szczególności okolice pępka.