Opublikowany w porady

O czym pamiętać przy wyborze żelu do paznokci?

Paniom marzącym o długich paznokciach, które prezentują się bardzo efektownie, można polecić manicure żelowy. Możliwe staje się uzyskanie preferowanej długości i kształtu. Nie ma też problemu z wzbogaceniem paznokci o rozmaite zdobienia. Ogromny wybór sprawia, że można stworzyć paznokcie idealnie dopasowane do konkretnej okazji lub stylizacji. Nakładanie zwykłych lakierów jest uciążliwe i czasochłonne, a odpryski pojawiają się już nawet po paru godzinach. Szkoda na to czasu, lepiej od razu sięgnąć po sprawdzone rozwiązania. Znikną problemy z cienkimi i miękkimi płytkami paznokciowymi, które mają tendencję do łamania się i kruszenia. Jak wybrać żel do paznokci, czym powinien się cechować?

Jaki będzie odpowiedni żel do paznokci?

Dłonie są wizytówką każdego człowieka. Dla kobiet niezwykle ważne jest to, jak prezentują się ich paznokcie. Nie muszą być one długie. Ważne, aby były zadbane. Niestety nie zawsze naturalne paznokcie wyglądają atrakcyjnie. Płytka może być pokryta różnymi przebarwieniami lub plamkami. Pojawia się także problem z miękką i łamliwą płytką paznokciową. Próby zapuszczenia paznokci nierzadko kończą się niepowodzeniem. Wystarczy złamanie jednego paznokcia, aby zaburzyć całą estetykę. Na szczęście jest sposób na długie i mocne paznokcie. Można nawet zdecydować o preferowanym kształcie. Z pomocą przychodzą żele do paznokci. Oczywiście przy użyciu zwykłego lakieru nie uzyska się pożądanego efektu. Należy sięgnąć po żele do paznokci. Są one bardzo trwałe, łatwo się je formułuje. Nie trzeba martwić się o złuszczanie paznokci ani ich pękanie. Zrobienie manicure żelowego nie zajmuje wiele czasu. Do wyboru są żele wymagające utwardzenia, czyli nieświatłoczułe oraz utwardzane przy użyciu światła UV. W zależności od składu kosmetyków, do uzyskania optymalnej twardości będzie trzeba mocniejszego lub słabszego oświetlenia. Żele do paznokci mogą być bezbarwne lub kolorowe – https://darmarsklep.pl/zele. Różnią się także fazowością i konsystencją.

Różne warianty żeli do paznokci

W przypadku manicure żelowego niezwykle ważne jest to, aby odpowiednio przygotować płytkę paznokciową. Pominięcie tego kroku to niestety prosta droga do tego, aby nałożony kosmetyk nie trzymał się właściwie. Może nawet odpaść. Dobrze wykonany podkład to podstawa. Wpływa na przyczepność żelu do paznokcia. Kolejnym krokiem jest kształtowanie płytki. Na koniec przychodzi czas na utrwalenie i nabłyszczenie. Jeśli komuś zależy na jak najszybszym zrobieniu idealnych paznokci, to powinien wybrać żel jednofazowy. Ma on funkcję podkładową, budującą i nabłyszczającą. Będzie to świetna opcja dla paznokci osłabionych, nadwrażliwych. Żele jednofazowe mają mniejszą gęstość od trójfazowych, łatwiej się je rozprowadza i formuje. Zawsze trzeba pamiętać o tym, że najpierw nakłada się podkład, potem warstwę konstrukcyjną, a dopiero na koniec przypada warstwa mocująca, która wszystko ze sobą scala. Dostępne są nawet biożele do paznokci, najbardziej bezpieczne. Pozwalają na uzyskanie naturalnego i estetycznego wyglądu. Można liczyć na to, że płytka paznokciowa zostanie wzmocniona i będzie należycie chroniona. Nie trzeba martwić się podrażnieniami skóry ani rozwojem chorób grzybiczych.