Wypielęgnowane paznokcie są nieodłącznym atrybutem stylizacji kobiecej urody. Od wieków kobiety ozdabiają paznokcie, przy czym dopiero współczesne laboratoria chemiczne opracowały najpierw niezbyt trwale lakiery do paznokci, a następnie znacznie trwalsze lakiery hybrydowe. Są to substancje złożone nakładane na paznokcie nie tylko w celu nadania im odpowiedniego koloru, ale także wzmocnienia oraz ukrycia mankamentów, a nawet wymodelowania. Hybrydy nakładane są metodą żelową lub akrylową.
Metoda żelowa a metoda akrylowa
Główną różnicą pomiędzy stylizacja hybrydową paznokci metodą żelową a akrylową są oczywiście składniki. Przy metodzie żelowej niezbedny jest jedynie żel, który po nałożeniu na paznokcie należy następnie utwardzić za pomocą naświetlenia lampą UV. Przy metodzie akrylowej niezbędne są trzy składniki:
- cleaner;
- liquid;
- proszek akrylowy (dostępny m.in. na https://makear.pl/pl/menu/proszki-akrylowe-611.html).
Cleaner służy do starannego oczyszczenia oraz odtłuszczenia płytki paznokcia oraz jako podkład pod akryl. Zaniedbanie tego etapu stylizacji metodą akrylową kończy się najczęściej przedwczesnym odpadnięciem powłoki akrylowej od paznokcia. Natomiast puder akrylowy jest mieszany ze specjalnym płynem liquid i już jako mieszanka trafia na paznokieć. Taka powłoka nie musi być już naświetlana przez lampę UV ponieważ utwardza się samoistnie. Najbardziej doświadczone stylistki potrafią tak formować masę akrylową na paznokciu, że nie zachodzi potrzeba modelowania paznokci po utwardzeniu akrylu.
Jakie korzyści wynikają z zastosowania proszku akrylowego na paznokcie?
Akryl w proszku przekształcony następnie w masę akrylową i nałożony na paznokieć niesie ze sobą sporo korzyści. Główną zaletą jest wysoka trwałość powłoki oraz skuteczne przykrycie wszelkich nierówności i mankamentów płytki paznokcia. Ponadto odrastanie paznokci nie wiąże się z koniecznością zdejmowania powłoki w celu nałożenia nowej, ponieważ wystarczy nałożyć akryl na odrost. Akryl jest dedykowany dla kobiet, których dłonie narażone są na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych i co ważne, obie metody w żaden sposób nie wpływają na pogorszenie kondycji paznokci.