Opublikowany w Kosmetyki

Trzy powody, dla których warto sięgać po mineralny podkład do twarzy

Szukając kosmetyków do makijażu coraz częściej natrafiamy na ich mineralne odpowiedniki. Szczególnie dużą popularnością cieszy się w tym kontekście mineralny podkład do twarzy. Co sprawia, że systematycznie zyskuje on coraz szersze grono zwolenniczek?

podkład do twarzy w pudrzePo pierwsze – brak efektu maski

Minerały, w przeciwieństwie do wiodących składników klasycznych kosmetyków drogeryjnych, cieszą się dużą popularnością przede wszystkim dlatego, że mają lekką formułę. Podkłady do twarzy zwracają więc na siebie uwagę ze względu na swoją lekką, jedwabistą konsystencją. Pozwala ona na ukrycie drobnych zmarszczek i przebarwień bez naruszania nieskazitelnego wyglądu cery. Efekt ten można osiągnąć bez konieczności nakładania kolejnych warstw, po wykonaniu makijażu twarz nie przypomina więc maski, co jest częstym zjawiskiem w przypadku klasycznych podkładów.

Po drugie – koniec z zapchanymi porami

Kobiety zmagające się z cerą trądzikową zwykle podchodzą z obawami do podkładów do twarzy. Trudno o kosmetyk lepiej przygotowujący cerę do nałożenia makijażu, konsekwencją jego stosowania są jednak niemal zawsze zapchane pory, a co za tym idzie – kolejne wypryski. Podkłady mineralne, w przeciwieństwie do drogeryjnych, nie mają w swoim składzie substancji komedogennych. Często bazują też na tlenku cynku znanym ze swoich właściwości przeciwzapalnych.

Po trzecie – długotrwały efekt

Przygotowując makijaż zwykle ma się nadzieję, że utrzyma się on na twarzy przez kilka albo kilkanaście godzin. Niestety, wiele podkładów nie spełnia tych oczekiwań. Kosmetyki mineralne rozwiązują ten problem. Gwarantują trwały makijaż o jedwabistym wykończeniu.

Niestety może być ciężko znaleźć coś, co zaspokoi nasze potrzeby w popularnych sieciach, dlatego warto jest zaopatrywać się w sklepach internetowych, gdzie znajdziemy dobry podkład do twarzy bez  żadnego problemu.