Opublikowany w Kosmetyki

Skąd się wziął fenomen kosmetyków Cerave?

Pielęgnacja cery nie jest łatwa. Nawet najładniej wyglądająca skóra, może być bardzo sucha czy szorstka w dotyku. Praktycznie nie ma osób, które mogłyby powiedzieć, że mają cerę normalną. Większość osób ma problemy skórne, które mogą być widoczne na pierwszy rzut oka, ale niektóre z nich nie są nawet widoczne, choć zdecydowanie są odczuwalne. Obecnie jedną z popularnych marek kosmetyków jest Cerave. Jej kosmetyki polecane są nawet przez specjalistów. Dlaczego?

Kosmetyki z ceramidami

Skuteczność pielęgnacji Cerave opiera się o zawarte w kosmetykach tej marki ceramidy. Ten składnik występuje w naturalny sposób w skórze. Jest jednym z elementów lipidów, które tworzą barierę ochronną. Dzięki niej cera jest wzmocniona, broni się przed atakami wirusów i bakterii, ale też ma odpowiednie nawilżenie. Zatem ceramidy są naprawdę potrzebne, aby cera była zdrowa. W kosmetykach Cerave znajdziemy aż trzy ceramidy: 1, 3 i 6-II. Dlatego można powiedzieć, że te kosmetyki nie tylko nie naruszają bariery ochronnej skóry, ale i wspomagają jej działanie.

Dla kogo są przeznaczone kosmetyki z ceramidami?

Tak naprawdę każda osoba niezależnie od stanu cery, powinna używać produktów z ceramidami. Marka Cerave wypuściła na rynek wiele produktów, które nadają się do używania zarówno przez osoby z cerą suchą, jak i tłustą, czy trądzikową (kupisz je wszystkie na https://byhealth.pl/cerave). Wśród kosmetyków znajdziemy produkty do mycia skóry, jak i kremy, które mogą mieć lekką konsystencję — idealną dla cery trądzikowej, jak i cięższą bardziej kremową — z przeznaczeniem dla cer ekstremalnie suchych.