Opublikowany w Kosmetyki

Prawidłowa pielęgnacja akcesoriów do makijażu

Rynek kosmetyczny bogaty jest w szeroką ofertę różnego rodzaju akcesoriów do makijażu, takich jak na przykład pędzle, gąbki czy szczoteczki do brwi i rzęs. Ich zadaniem jest pomoc w bardzo precyzyjnym nakładaniu i rozprowadzeniu kosmetyków, co przyczynia się znacznie do większej trwałości makijażu. Akcesoria cechować się powinny dobrą jakością, co wypływa na ich funkcjonalność, trwałość oraz łatwość czyszczenia. Warto pamiętać o tym, jak ważna jest prawidłowa pielęgnacja produktów dla zachowania higieny pracy.

Akcesoria do makijażu – pielęgnacja


Akcesoria do makijażu mają bezpośredni kontakt ze skórą twarzy. Jest ona dość delikatna i podatna na podrażnienia. W związku z tym prawidłowe i regularne czyszczenie akcesoriów do makijażu jest bardzo ważne i konieczne. Zanieczyszczane akcesoria mogą bowiem prowadzić do powstawiania stanów zapalnych i zmian na skórze.

Akcesoria do makijażu – pielęgnacja pędzli


Pędzle do makijażu powinny być regularnie myte za pomocą dedykowanego dla nich mydła oraz bieżącej wody. Muszą być one starannie wypłukane oraz wysuszone w pozycji poziomej, co zabezpiecza skuwkę przed dostępem wody. Warto wiedzieć, że dobra jakość wykonania pędzli wpływa na ich funkcjonalność oraz łatwość pielęgnacji. Zestaw pędzli Hakuro jest dobrym przykładem połączenia użyteczności produktu z łatwością jego czyszczenia. Co istotne, zestaw pędzli Hakuro zawiera klika podstawowych elementów ułatwiających wykonywanie zarówno makijażu codziennego, jak i dedykowanego na specjalne wyjścia.

Akcesoria do makijażu – pielęgnacja gąbki


Wiele kobiet zapomina o tym, że gąbka do makijażu powinna być myta po każdym użyciu, za pomocą olejku do czyszczenia lub mydła. Ponadto, zalecana jest jej wymiana co trzy miesiące.