Opublikowany w Kosmetyki

Emulsja do ciała najlepszą ochroną pięknej skóry

Skóra stanowi powłokę ochronną dla całego organizmu, dlatego dbanie o nią jest ważnym zadaniem, do którego niezbędni są najlepsi sprzymierzeńcy.

Dlaczego dbanie o skórę jest ważne

Ogólna powierzchnia skóry u człowieka wynosi około 1,5 do 2 m² co sprawia, że jest jednym z największych narządów, do którego należy między innymi przekazywanie informacji ze świata zewnętrznego do organizmu. Ta funkcja pokazuje dobitnie, że dbanie o nią jest niezwykle istotnym warunkiem nie tylko pięknego wyglądu, ale przede wszystkim wpływa na prawidłowe działanie całego ciała. Tym bardziej jeszcze, że skóra jest bardzo czułym i wrażliwym na bodźce dotykowe receptorem i informuje o warunkach otaczającego świata, na przykład o tym, czy jest zimno lub gorąco.

Co lubi skóra

Skórę dorosłego człowieka w około 65% stanowi woda. Jej systematyczna utrata jest naturalnym zjawiskiem, jednak zbyt duży ubytek nie wpływa na ten organ dobrze. Stąd niezbędnym zabiegiem dla ochrony skóry przed wysuszeniem i utratą sprężystości jest jej prawidłowe nawilżanie i natłuszczanie. Dużą rolę odgrywa tutaj sposób odżywiania i uzupełniania płynów w organizmie, jednak do pomocy w kwestii odpowiedniego nawilżania i zachowania sprawności bariery lipidowej skóry przychodzą kosmetyki.

Emulsja do ciała

Wśród wielu różnych preparatów wspierających prawidłowe nawilżenie, uelastycznienie i regenerację skóry bardzo dobrze z tymi zadaniami radzi sobie emulsja do ciała (tu).
Jest to dermokosmetyk opracowany najczęściej na specjalne potrzeby skóry suchej i bardzo suchej, a także łuszczącej się, atopowej i skłonnej do podrażnień. Emulsje ze względu na swój skład stosuje się również do pielęgnacji delikatnej i problematycznej skóry niemowląt i małych dzieci.

Wyróżnia się dwa typy emulsji do ciała: olej w wodzie (O/W) i woda w oleju (W/O). Pierwsza, w której olej jest rozproszony w wodzie ma bardzo lekką formułę i bardzo szybko się wchłania. Druga, gdzie woda jest rozproszona w oleju ma przede wszystkim właściwości natłuszczające i wspierające naturalną barierę hydrolipidową co chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Właśnie dlatego emulsja do ciała w formule woda w oleju lepiej radzi sobie z problemami dermatologicznymi. Emulsje do ciała w swoim składzie zawierają najczęściej jeszcze panthenol, ceramidy, kwas hialuronowy oraz mocznik.

Jak widać stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych to nie tylko kwestia pięknego wyglądu skóry. Odpowiednio dobrane preparaty pomagają zachować ją w dobrej kondycji i pomóc jej prawidłowo spełniać swoje funkcje.