Opublikowany w Kosmetyki

Czy kupowanie w taniej drogerii online jest bezpieczne?

Ponieważ większość osób zgadza się ze stwierdzeniem, że za wyższą jakość płaci się więcej, tanie kosmetyki online często budzą podejrzliwość. Czy na pewno są oryginalne – w przypadku produktów markowych, świeże i nieotwierane, a także wysokiej jakości? Nieraz nawet pojawiają się obawy, że takie produkty mogą zaszkodzić, szczególnie gdy chodzi o preparaty nieznanych do tej pory marek i takie produkty jak podkłady czy tusze do rzęs. Czy jest się czego bać?

Kupowanie w zaufanych miejscach

Kupując kosmetyki online na przykład od prywatnego sprzedawcy na aukcji internetowej, faktycznie można mieć co do tego pewne obawy. Chodzi tu nie tylko o możliwe podróbki (a warto wiedzieć, że podrabiane są wcale nie tylko perfumy), ale raczej o to, czy dane produkty są pełnowartościowe. Oczywiście datę ważności oraz opakowanie można sprawdzić wcześniej, przed zakupem, ale nigdy nie ma pewności co do tego, że kosmetyki były przechowywane w odpowiedni sposób. Nieprawidłowe przechowywanie zaś, na przykład narażenie ich na wpływ zbyt wysokiej temperatury czy słońca, może zupełnie zmienić ich kolor, konsystencję, właściwości, a najczęściej po prostu niweluje ich działanie. Kupowanie rozwarstwionych podkładów czy wyschniętych, choć nieotwieranych, tuszy wcale nie jest rzadkością, na pewno więc lepiej będzie wybrać internetowy sklep kosmetyczny niż prywatne oferty.

Nie tylko niskie ceny

Każda tania drogeria internetowa dba o swych klientów, szczególnie w dobie mediów społecznościowych, kiedy to niezadowoleni klienci mogą bardzo szybko zepsuć danej firmie opinię w sieci.