Opublikowany w Akcesoria

Paznokcie hybrydowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Wiele kobiet jest nieprzekonanych do rewolucyjnych i nowoczesnych rozwiązań. Wolą korzystać ze sposobów, które były przez nie praktykowane od lat. Nie zawsze jednak twarde trzymanie się tradycji jest dla nas korzystne. Innowacyjne paznokcie hybrydowe są tego najlepszym przykładem. Czym się różnią od klasycznych zmywalnych lakierów lakiery hybrydowe i dlaczego warto zdecydować się na dokładnie takie paznokcie? Z powodu co najmniej kilku ważnych korzyści.

Trwałość lakieru

Jeśli zastanawiamy się, które lakiery do paznokci są lepsze pod kątem ich struktury, to odpowiedź jest jednoznaczna: lakiery hybrydowe nie mają sobie równych. Trzeba oczywiście wiedzieć, jak wybrać paznokcie hybrydowe, kupując odpowiedni do nich rodzaj lakieru,  bo na rynku mnóstwo jest lakierów, które są podrabiane i nic nie warte. Jeśli jakiś lakier wydaje się zbyt tani, to znak , że nie przedstawia żadnej wartości z punktu widzenia naszych paznokci. Dawne lakiery były wyjątkowo nietrwałe. Kobiety, które nadal ich używają niszczą swoje paznokcie chociażby poprzez ich ciągłe zmywanie i malowanie od nowa. Jest to konieczne, ponieważ lakier starej generacji nie utrzyma się na powierzchni paznokcia długo. Musielibyśmy kompletnie nic nie robić rękami. Paznokcie hybrydowe są trwałe niezależnie od trybu życia kobiety i jej codziennych aktywności. Gotowanie, zmywanie naczyń i sprzątanie nie wpływają na lakier, który pozostaje stabilny i i nie odpryskuje.

Konsystencja lakieru

To kolejny ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę. Lakiery z minionej epoki łatwo zasychały. Już po zaledwie kilku użyciach lakier mógł być niezdatny do użytku. Ich skład pozostawiał wiele do życzenia. Zapachy lakierów i zmywaczy do nich były ostre i nieprzyjazne dla nosa. Lakiery hybrydowe z kolei legitymują się idealną konsystencją, co sprawia, że ich nakładanie na paznokcie jest dość proste. Wystarczy trochę poćwiczyć i można samodzielnie tworzyć na paznokciach piękne kompozycje. Kobiety używające nadal tradycyjnych lakierów obawiają się, że nie będą potrafiły korzystać z nowinek kosmetycznych, ale obawy te są zupełnie niesłuszne, ponieważ lakier hybrydowy nakłada się podobnie, jedynie sposób jego suszenia jest inny. Kobiety, które odkryją uroki nowoczesnych lakierów hybrydowych do paznokci nigdy już nie będą chciały wrócić do poprzednich form.

Fantazyjne kolory, brokaty i inne dodatki

Dawne lakiery do paznokci najczęściej były tworzone w najbardziej podstawowych kolorach, bez polotu i kreatywności. Współczesne lakiery hybrydowe tworzą nieoczywiste połączenia kolorów. Przede wszystkim kolory te są wyjątkowo wyraziste za sprawą optymalnej pigmentacji. Popularne są lakiery hybrydowe z dodatkiem brokatów i mikrodrobinek. Niektóre lakiery nowoczesne wykazują zadziwiające właściwości termiczne. Lakier potrafi np. zmienić kolor pod wpływem temperatury, jeśli zimne dłonie ogrzeje się w ciepłej wodzie lub odwrotnie. Żaden lakier starego typu tego nie potrafi. Tradycja jest ważna, ale trzeba też iść z duchem czasu, ponieważ innowacyjne technologie znacznie upraszczają życie i podnoszą jego komfort.