Opublikowany w zdrowie

Włosy lecą z głowy? To może być brak witamin i minerałów

Dbanie o skórę, włosy i paznokcie nie kończy się na właściwym doborze kosmetyków. W zasadzie najistotniejszą częścią zapewniającą dobrą kondycję ciała, jest pełnowartościowa dieta. To dzięki niej organizm nie jest narażony na niedobry witamin i minerałów, który może objawiać się wypadaniem włosów.

Co może być przyczyną słabych włosów?

Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów należą:

  • choroby (m.in. autoimmunologiczne, zaburzenia hormonalne),
  • nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy i włosów (częste farbowanie, ciasne upięcia itp.),
  • niedobry witamin i minerałów (dieta uboga w niektóre mikro i makroelementy).

Wykonanie odpowiednich badań lekarskich pozwoli znaleźć przyczynę i podjąć odpowiednie środki zaradcze (do najczęstszych należy przyjmowanie odpowiednich suplementów diety np. Vitabella).

Jak sobie pomóc?

Wizyta u specjalisty powinna dać pełen obraz stanu zdrowia, który powoduje zły stan włosów. Jeśli lekarz potwierdzi niedobór niektórych składników w diecie – wtedy warto zmienić ją na bardziej zbilansowaną. Zwykle dochodzi do niedoborów żelaza, cynku i witamin z grupy B – głównych składników suplementów diety wzmacniających włosy (np. Vitabelli). Przed sięgnięciem po pierwszy lepszy suplement diety, warto podeprzeć swój wybór na wynikach badań. Dzięki temu będzie wiadomo, jaki skład preparatu da najlepsze efekty. Stosowanie tabletek w ciemno może nie przynieść żadnych zmian lub nawet pogorszyć stan zdrowia.

Suplementy to dobry sposób na uzupełnienie braków danych substancji w organizmie, jeśli tylko są przyjmowane według zaleceń specjalisty.