Opublikowany w zdrowie

Najlepszy sposób na walkę z cellulitem

Uporczywy cellulit odbiera pewność siebie wielu kobietom. Niestety w przypadku zaawansowanego cellulitu, zarówno dieta, jak i ćwiczenia, okazują się nieskuteczne. Z pomocą przychodzą jednak innowacyjne metody, czyli zabiegi na cellulit Kraków. Medycyna estetyczna i kosmetologia oferują więc nowoczesne sposoby, które umożliwiają pozbycie się nieestetycznych nierówności.

Czym jest cellulit?

zabiegi na cellulit kraków

Na początku warto odpowiedzieć sobie na to pytanie. W medycynie estetycznej cellulit określany jest jako defekt kosmetyczny. Za najpowszechniejszy uznaje się cellulit tłuszczowy, który powstaje w przypadku szybkiego wzrostu wagi. Dosyć często spotykany jest również cellulit wodny, występuje głównie u szczupłych kobiet. Jedyną metodą skutecznej walki z pomarańczową skórką są wspomniane zabiegi. Bowiem żadne domowe sposoby, nie rozbiją podskórnych grudek tłuszczu. Zabiegi natomiast działają na głębokie warstwy skóry.

Rodzaje zabiegów

Obecnie dostępnych jest wiele zabiegów. Aby wybrać najskuteczniejszy warto zwrócić się o poradę do profesjonalisty. Należy jednak pamiętać, aby zabieg zawsze był wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Tylko wtedy można być pewnym, że jest on bezpieczny, a przede wszystkim skuteczny. Najpopularniejszym zabiegiem jest tzw. Endermologia, czyli efektywny masaż podciśnieniowy, który bezinwazyjnie pomaga zredukować cellulit. Podczas jego wykonania ubiera się specjalny kombinezon, masaż wykonuje się za pomocą komputerowo sterowanej głowicy.