Opublikowany w zdrowie

5 najlepszych sposobów walki z łupieżem

Małe białe kropeczki, niczym płatki śniegu, oprószają ramiona i „zdobią” fryzurę, wprawiając tym samym w zakłopotanie. Łupież, bo o nim mowa, jest nie tylko źródłem kompleksów, lecz także problemem zdrowotnym. Pojawienie się łupieżu to znak, że skóra głowy woła o pomoc.

Łupież — skąd się bierze?

Łupież jest chorobą skóry, która objawia się nadmiernym łuszczeniem naskórka, któremu często towarzyszy świąd skóry głowy.
Przyczyn powstawania łupieżu może być wiele. Wśród najczęściej obserwowanych są:

  • Sucha skóra,
  • Nadwrażliwość na składniki, zawarte w kosmetykach do pielęgnacji włosów, np. w szamponach drogeryjnych bądź środkach do stylizacji,
  • Zbyt rzadkie mycie włosów — łój to idealna pożywka dla drożdży, których nadmierny rozrost na skórze głowy także jest jedną z przyczyn powstawania łupieżu,
  • Schorzenia takie jak: łuszczyca, egzema czy łojotokowe zapalenie skóry.

5 najlepszych sposobów na pozbycie się łupieżuzoxin med

  1. Zoxin med – gdy zaczyna doskwierać nam łupież, warto wymienić zwykłe szampony na te o działaniu leczniczym. Jednym z takich szamponów jest Zoxin med, który ma działanie przeciwgrzybicze. Pomaga w walce z łupieżem, łupieżem pstrym, a także łojotokowym zapaleniem skóry.
  2. Kompres z oliwy – to, że oliwa z oliwek ma właściwości prozdrowotne, wiadomo nie od dziś. Przydaje się również w walce z uporczywym łupieżem. Należy nalać ją w dłonie, po czym wmasować w skórę głowy. Po 10 minutach wystarczy zmyć miksturę delikatnym szamponem, masując skórę głowy.
  3. Sok z cytryny – pomóc może również nacieranie skóry głowy plastrem cytryny. Tak! To nie żart. Okazuje się, że ten cytrus wspomaga walkę z łupieżem. Należy stosować ten sposób aż do ustąpienia objawów.
  4. Maseczka z jajka – jak ją przygotować? Białko z jednego jajka należy ubić, a następnie dodać do niego żółtko i wymieszać. Miksturę stosować jako zamiennik zwykłej odżywki.
  5. Ziołowe płukanki – właściwości ziół są nieocenione również w walce z chorobami skóry głowy. Nagietek, rumianek, skrzyp polny, kozieradka – należy odmierzyć po 3 łyżki każdego z ziół, a następnie zalać litrem wody i gotować przez 5 minut. Tak przygotowany wywar posłuży do płukania włosów.

Choć wyżej wymienione sposoby to zwykle metody naszych babć, są niezwykle skuteczne. Najlepiej jednak połączyć je ze stosowaniem specjalnego szamponu leczniczego, jakim jest np. zoxin med. Produkty apteczne są zdecydowanie lepszym wyborem przy tego typu schorzeniach, aniżeli szampony ze sklepowych półek z wątpliwym składem. Skóra głowy odwdzięczy się z pewnością zdrowym wyglądem i nienaganną fryzurą.