Opublikowany w Zabiegi kosmetyczne

Przekłuwanie uszu – jaką technikę wybrać?

Przekłuwanie uszu w Warszawie to usługa, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem już od wielu lat. Zabieg wykonywany jest nie tylko u osób dorosłych, ale również dzieci. Warto wiedzieć, że nie zawsze przebiega on identycznie. Wszystko zależy od tego, jaką technikę wybierzemy. Najczęściej mamy do wyboru przebijanie uszu pistoletem lub igłą. Nie można jednoznacznie powiedzieć, która metoda sprawdzi się lepiej, gdyż jest to kwestia bardzo indywidualna.

Przekłuwanie uszu pistoletem

Wiele osób stawia na tę metodę przekłuwania uszu w Warszawie w specjalnym gabinecie. Opisana tutaj metoda Blomdahl jest najczęściej wykorzystywana – zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Niewątpliwym atutem jest fakt, że wykonanie dziurki trwa krótką chwilę. Ponadto zwykle jest to zabieg całkowicie bezbolesny, jednak wszystko zależy od osobistej odporności na ból. 

Trzeba wiedzieć, że za pomocą pistoletu „wstrzeliwane” są w ucho specjalistyczne kolczyki. Są one wykonana z antyalergicznych tworzyw, a więc nie trzeba martwić się o wystąpienie niepożądanych objawów. Minusem stosowania pistoletu jest fakt, że zwykle po zabiegu pojawia się opuchlizna oraz zaczerwienie. Najczęściej ucho wraca do stanu normalności w ciągu kilku dni.

Przekłuwanie uszu igłą

Przekłuwanie uszu igłą trwa zwykle nieco dłużej, niż podczas stosowania pistoletu. Ważne jest to, aby usługa była świadczona przez osobę wyspecjalizowaną oraz posiadającą doświadczenie. To od umiejętności manualnych wykonawcy zależy efekt końcowy. Bardzo ważne jest również utrzymanie sterylnych warunków pracy.

Plusem omawianej metody jest fakt, że nie uszkadza ona tkanki ucha w sposób gwałtowny. Znacznie rzadziej pojawia się opuchlizna, czy też ból po zabiegu.