Opublikowany w Zabiegi kosmetyczne

Manicure japoński

Manicure francuski znamy wszyscy, ale manicure japoński jest stosunkowo nową usługą oferowaną przez salony kosmetyczne. To bardzo stara technika, dzięki której paznokcie wyglądają pięknie, a jednocześnie bardzo naturalnie. Wśród kobiet w Japonii jest popularna naturalna pielęgnacji. Długie, sztuczne paznokcie akrylowe nie pasują do ich typu kultury. Dlatego manicure, który powstał w tej części świata, podkreśla piękno naturalnych paznokci, nadając im zdrowy połysk.

Manicure japoński – czemu jest wyjątkowy?

Manicure japoński, znany również jako P.Shine, ma swój początek w XVIII wieku. Różnica między manicure klasycznym a japońskim polega na tym, że nie używa się lakieru do paznokci. Kosmetyczka zamiast nakładać lakier wciera w płytkę paznokcia specjalną pastę i puder. Nie wymaga lampy UV ani żadnych żeli do paznokci. Wszystkie używane składniki i przybory są naturalne. Żadnej chemii i metalu.
Wykonanie zabiegu trwa około 30 minut. Efekt końcowy to zdrowe i odżywione, naturalne paznokcie.

Zalety manicure japońskiego:

– Zapobiega rozdwajaniu i łuszczeniu się paznokci,
– Wspomaga stymulację ich zdrowego wzrostu,
– Chroni i odżywia,
– Zapewnia jedwabisty połysk,
– Naturalnie wzmacnia.

Na co zwrócić uwagę przed wykonaniem manicure japońskiego?

Paznokcie muszą mieć normalną długość. Zbyt krótkie paznokcie mogą być przeszkodą w wykonaniu zabiegu. Płytka paznokcia nie może być uszkodzona.

Jak długo utrzymuje się manicure japoński?

Manicure japoński utrzymuje się do 2 tygodni. Zaleca się powtarzanie zabiegu co około dwa tygodnie w celu utrzymania efektu.

Zainteresowani? Po więcej informacji zapraszam tutaj