Opublikowany w Zabiegi kosmetyczne

Depilacja na miarę 21 wieku

Kobiety depilowały się nawet w starożytności. Od zawsze gładka skóra bez włosów była pożądana, dodawała atrakcyjności i sprawiała, że kobieta lepiej czuła się we własnym ciele. Dzisiaj opracowano wiele różnych metod depilacji, dzięki czemu kobiety mogą korzystać z tych, które są dla nich najbardziej przystępne cenowo czy najlepiej wpisują się w potrzeby ich skóry. Bez wątpienia najbardziej skuteczna jest natomiast depilacja laserowa, która pozwala na pozbycie się włosów na stałe.

Depilacja laserowa

Jak sama nazwa wskazuje, depilację laserową przeprowadza się w oparciu o nowoczesny laser. Jego promień jest skierowany bezpośrednio na mieszki włosów, dzięki czemu są one niszczone. Oznacza to, że w tym miejscu włos już nie odrośnie. W ten sposób dosłownie centymetr kwadratowy skóry po cm jest traktowany za pomocą lasera, dzięki czemu po kilku seriach można cieszyć się naprawdę gładkimi nogami. Oczywiście depilacja laserowa jest polecana również do depilacji pach czy strefy bikini. Dzięki niej można cieszyć się naprawdę gładką skórą w tych miejscach, które są eksponowane przecież w wyjątkowych okazjach.

Dla kogo polecana jest depilacja laserowa?

depilacja laserowa kraków

Tak naprawdę najbardziej mogą z niej skorzystać kobiety mające ciemne i raczej twarde włosy. To właśnie one mają najwięcej ciemnego barwnika, który jest zniszczony podczas depilacji laserowej, a następnie usuwany na zewnątrz. Panie o takich włosach dosyć szybko zauważą świetne rezultaty depilacji laserowej. Kobiety mające raczej delikatne włosy w jasnym kolorze też mogą skorzystać z depilacji laserowej, warto jednak by wcześniej skontaktowały się z kosmetologiem. Jakie są największe plusy tego typu depilacji? Z pewnością warto wspomnieć tutaj o trwałości efektu. Po kilku seriach można wręcz liczyć na całkowite pozbycie się włosów na lata. To doskonały efekt na przykład w przypadku depilacji pach. Nie trzeba martwić się szpecącymi włoskami odrastającymi ekspresowo, to takie wygodne na przykład podczas podróży. Laser to nowoczesna metoda depilacji.