Opublikowany w Uncategorized

Sposób na piękne włosy – henna do włosów!

Która kobieta nie chciałaby mieć pięknych, zadbanych, długich włosów? Na pewno każda. Dlatego stosujemy tyle kosmetyków, odżywek do włosów, farb, itp. A tymczasem istnieje jeden niezwykły składnik pomagający utrzymać piękne włosy.

Henna do włosów – popularne myślenie
Otóż jest to henna do włosów! Warto na wstępie wyjaśnić, że jest ona bardzo źle postrzegana. W opinii publicznej henna farbuje włosy jedynie na czarno, śmierdzi, jest droga i bardzo trudno ją nałożyć a ponadto szkodzi włosom. To wszystko nieprawda!

Różne oblicza henny do włosów

Przede wszystkim bowiem należy wspomnieć, że henna do włosów może je barwić na wiele kolorów. Oczywiście dominującymi na półkach sklepowych będzie czerń i przeróżne brązy połączone z rudością bądź rudy. Jednak znajdzie się także henna blond albo nawet bezbarwna, która jedynie ma zadziałać wzmacniająco!

Ratunek dla włosów
Kolejny mit także trzeba obalić. Henna bowiem znakomicie działa na włosy. Przede wszystkim wzmacnia je i chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ponadto jest w stu procentach naturalna – czego nie można powiedzieć o farbach do włosów opartych na chemikaliach. Henna także pobudza włosy do regeneracji.

Pozostałe zalety henny do włosów
Warto jeszcze dodać, że henna wcale nie jest taka droga – nie droższa od farby. Co więcej – proces jej nakładania też nie wymaga specjalnych umiejętności. Co zaś do zapachu – pachnie po prostu ziołowo. Nie jest to zapach nieprzyjemny.