Opublikowany w Kosmetyki, porady

Dlaczego warto stosować olejki do włosów?

W ostatnich latach bardzo popularne stają się kosmetyki naturalne. Sporo z nich wykorzystuje przede wszystkim wyciągi z roślin, wykazujących dobroczynne działanie na naszą skórę, paznokcie czy włosy. Odchodzi się od nakładania na głowę ciężkich masek, wypchanych silikonami i parafiną do granic możliwości. Zamiast tego coraz więcej osób sięga chociażby po olejek do włosów, dzięki któremu możemy uzyskać naprawdę świetne efekty.

Dlaczego warto stosować olejek do włosów?

Olejowanie włosów to świetna metoda na nawilżenie i dociążenie suchych i połamanych pasemek. W zależności od tego jakiego olejku do włosów się użyje, można uzyskać różne efekty. Te cięższe oleje wpływają dobrze na puszące się włosy. Z kolei czupryny ze skłonnością do przetłuszczania się najlepiej stosować jakimś lżejszym olejkiem do włosów. Najlepiej po prostu testować na własnej skórze, który preparat przypadnie naszym pasemkom do gustu. Warto nakładać olej dopiero od wysokości połowy ucha i nie należy zmywać olejków szamponami z SLS-ami czy parabenami.

Serum do włosów prosto z kuchni – czy to możliwe?

Co ciekawe, aby zacząć stosować naturalną pielęgnację włosów, wcale nie trzeba inwestować w wysokopółkowe produkty naturalne. Większość składników ma się bowiem w swojej kuchni. Doskonałe serum do włosów stworzyć można mieszając żółtko jaja, łyżkę jogurtu naturalnego z połową szklanki skrzypu polnego. Całość wystarczy wmasować w skórę głowy na pół godziny przed myciem. Efekty powinny być zaskakująco dobre. Nie ma nic lepszego na wypadające włosy niż wcierka z kozieradki. To przyprawa, którą kupić można chociażby w zielarni.