Opublikowany w Kosmetyki

Top no wipe do hybryd – co to jest i gdzie go zastosować?

Perfekcyjnie wykonany manicure hybrydowy powinien dawać efekt „mokrego”, błyszczącego paznokcia przez wiele tygodni. Wiele zależy od topu, który jest ostatnim etapem wykonania manicure. Aby paznokcie pięknie wyglądały, należy użyć dobrego topu. Bardzo popularny podczass wykonywania hybrydy stał się top no wipe do hybryd. Czy warto wykorzystać go w stylizacji?

Co to znaczy „no wipe”?

Jeśli przetłumaczy się z języka angielskiego dosłownie nazwę „no wipe”, oznacza to „bez wycierania”. Podczas używania tradycyjnego topu, po utwardzeniu ostatniej warstwy i wyjęciu paznokcia z lampy, tworzy się na nim lepka warstwa dyspersyjna. Należy ją usunąć specjalnym preparatem – cleanerem. Top no wipe takiej warstwy nie pozostawia, po utwardzeniu go w lampie manicure jest gotowy.

Top no wipe do hybryd – piękny efekt przez wiele tygodni

Top no wipe marki Provocater uważany jest za trwalszy niż tradycyjny. Pożądany efekt lśniącego paznokcia utrzymuje się nawet do trzech tygodni. Ne ulega zmatowieniu oraz zarysowaniom. Polecany jest paniom, które zaczynają przygodę z hybrydami, ponieważ podczas malowania tym topem można uniknąć niepożądanego efektu „pofalowania” lakieru.

Lustro czy syrenka? Top no wipe jest idealny przy zdobieniach

Wiele pań ceni sobie efektowne zdobienia. Popularne pyłki – syrenka czy holo dają piękne efekty. Do ich wykonania potrzebny jest właśnie top no wipe, nie będą trzymały się tradycyjnego topu. Warto też pamiętać, że top no wipe sprawdzi się przy ciemnych kolorach jak głęboka czerwień czy czerń i idealnie je podkreśli.