Opublikowany w Kosmetyki

Poranna i wieczorna pielęgnacja cery

Każdy z nas marzy o pięknej i rozświetlonej cerze. Jednak, aby taka była to trzeba o nieodpowiednio dbać. Przede wszystkim należy stosować sprawdzone kosmetyki, które nie uczulają i nie powodują podrażnień. Zatem jak prawidłowo pielęgnować twarz?

Poranna pielęgnacja twarzy

Rano zazwyczaj się śpieszymy i nie mamy możliwości spędzać dużo czasu przed lustrem. Dlatego poranna pielęgnacja może się ograniczyć tylko do kilku kroków. Pierwszym z nich jest oczyszczenie skóry twarzy z sebum i bakterii. Najlepiej sprawdzą się żele lub pianki do mycia twarzy. Drugim etapem jest tonizowanie, aby przywrócić skórze naturalne pH. Tonik powinien być dobrany według potrzeb naszej skóry. Możemy postawić np. na tonik do twarzy bielenda. Można też użyć toniku z kwasem, np. bielenda tonik z kwasem mlekowym albo migdałowym. Trzecim etapem jest nawilżenie skóry, czyli nałożenie odpowiedniego kremu pod makijaż. Oczywiście krem nakładamy także na szyję i dekolt.

Wieczorna pielęgnacja cery

Wieczorem możemy poświecić skórze więcej czasu. Przede wszystkim należy pamiętać o dokładnym demakijażu. Możemy oczyścić twarz dwuetapowo. Czyli najpierw zmywamy makijaż mleczkiem lub olejkiem do demakijażu, a następnie przemywamy twarz żelem. Następnie trzeba pamiętać o toniku. Bielenda professional tonik ma w swojej ofercie wiele kosmetyków, które mogą być sosowane na każdy rodzaj cery. Wieczorem możemy nałożyć „mocniejsze” kosmetyki:

  • serum,
  • kwas hialuronowy,
  • olejki,
  • maseczki
  • retinol.
    Ostatni etapem jest nałożenie kremu, który odżywi skórę w czasie snu. Codzienną pielęgnację warto uzupełnić zabiegami, które się wykonuje raz w tygodniu. Aby złuszczyć martwy naskórek warto od czasu do czasu użyć peelingu. Można go zrobić samemu, np. z cukru. Raz na jakiś czas możemy też zastosować maskę oczyszczającą lub nawilżająca.