Opublikowany w Kosmetyki

Pielęgnowanie twarzy

O pielęgnowaniu swojej twarzy kobiety wiedziały sporo już od czasów starożytnych. I korzystały z kosmetyków sporządzanych z dostępnych, naturalnych produktów.
Obecnie również stawiamy na naturalne kosmetyki. Bo chcemy zredukować wszelkie niedoskonałości naszej twarzy, dodać jej blasku i koloru. Chcemy, żeby jej skóra była miękka, gładka i nie poddawała się procesom starzenia.
Prawidłowa pielęgnacja naszej twarzy powinna rozpocząć się od określenia, jakiego typu cerę mamy. Suchą, mieszaną czy tłustą. Do każdej znajdziemy odpowiednie kosmetyki, które pomogą nam w pielęgnacji.

Pielęgnacja wieczorna

Rozpoczynamy ją od zmycia makijażu, najlepiej płynem miceralnym. Następnie bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie twarzy. Idealnie sprawdzi się na tym etapie olejek do twarzy bielenda. Odpowiednio oczyści i złagodzi wszelkie podrażnienia skóry.
Potem przemywamy twarz tonikiem, by przywrócić jej odpowiedni kwaśny odczyn, który skóra traci po kontakcie z wodą.
I etap ostatni, chyba najbardziej przyjemny, nawilżanie skóry. Delikatnie wcieramy bielenda krem do twarzy. Na tym etapie pielęgnacji warto używać kremu o bogatej, odżywczej konsystencji.
Po tych wszystkich zabiegach, z poczuciem dobrze wykonanej pielęgnacji, kładziemy się spać.

Pielęgnacja poranna

Rozpoczyna się znowu od oczyszczenia twarzy – https://darmarsklep.pl/twarz-2/0,bielenda. Tym razem nie z makijażu, ale z nadmiaru sebum, które skóra produkuje w nocy i pozostałych zabrudzeń. Bielenda do mycia twarzy w postaci pianki lub żelu powinna wystarczyć.
Po czym przechodzimy do tonizowania, żeby wyrównać pH skóry.
Końcowym etapem tej pielęgnacji jest nawilżanie. Stosujemy tym razem kremy lekkie, takie, które szybko się wchłaniają, sprawdzi się tu również z bielendy krem do twarzy.
I na końcu, oczywiście, delikatny makijaż, który podkreśli naszą urodę i wyeksponuje zadbaną i wypielęgnowaną twarz.