Opublikowany w Kosmetyki

Pędzle jessup – profesjonalne pędzle do makijażu twarzy

Pędzle do makijażu są równie ważne, jak kosmetyki. Nie tylko wpływają na komfort pracy makijażystki, ale także na to, jak ostatecznie będzie wyglądał wykonany przez nią makijaż. Im lepszej jakości pędzle, tym trwalszy makijaż, pozbawiony plam i smug źle zaaplikowanych produktów.

Pędzle jessup do makijażu twarzy

Wraz z rosnącym doświadczeniem makijażystki, rośnie świadomość, jakie pędzle do makijażu jessup sprawdzają się do danego produktu. Profesjonalny pędzel do konturowania twarzy bronzerem w kamieniu powinien posiadać gęste włosie, lekko ścięte i wyprofilowane. Taki model pędzla idealnie dopasuje się do każdego kształtu twarzy podczas aplikacji produktu, co zapobiegnie powstawaniu plan lub aplikacji kosmetyku w złym miejscu.
Ważne jest również, aby pędzel był solidnie wykonany. Miękkie włosie zapewnia komfort pracy stylistki, a także nie „drapie” skóry klientki co jest wyjątkowo uciążliwe i może w efekcie zniechęcać kobiety do korzystania z usług danej makijażystki.

Jak dbać o pędzle?

Aby pędzle zachowały długo swój kształt i jakość, należy o nie odpowiednio dbać. Przede wszystkim, regularnie myć w delikatnych płynach do tego przeznaczonych oraz suszyć w odpowiedni sposób. Jest to bardzo ważne, ponieważ popełniane błędy podczas pielęgnacji delikatnego włosia mają swój natychmiastowy i nieodwracalny skutek. Pędzle zaczynają gubić włosie – najczęściej podczas aplikowania kosmetyku. Co więcej, jeśli pędzel o konkretnym kształcie uzyskanym poprzez ścięcie włosia nie będzie suszony w specjalnych do tego osłonkach, straci swój pierwotny i kształt nie będzie już tak precyzyjny, jak wcześniej.