Opublikowany w Kosmetyki

Na co zwrócić uwagę wybierając pastę do włosów?

Pasty do włosów różnią się między sobą przede wszystkim składem i konsystencją. W dużej mierze to właśnie od wybranego składu zależy przeznaczenie oraz wydatność kosmetyków.

Czym kierować się przy wyborze pasty do włosów?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że oprócz składu należy zwrócić uwagę także na długość swoich włosów. Każdy kosmetyk do włosów posiada tzw. „hold”, czyli siłę utrwalenia. Jak łatwo się domyślić w przypadku krótkich włosów nie ma potrzeby stosowania preparatów, które bardzo silnie utrwalają. W ten sam sposób, można oczywiście wybrać odpowiednią pastę do dłuższych włosów. Bardzo ważną kwestią jest także wykończenie, a dokładniej mówiąc tzw. „finisz”. Korzystając z profesjonalnych past (http://trena.pl/179-pasty-do-wlosow), można osiągnąć nie tylko efekt matowy, ale również efekt połysku. W wielu sytuacjach ciekawą propozycją może okazać się również dokupienie prestyleru, czyli specjalnego kosmetyku do układania mokrych włosów. Głównym zadaniem tego preparatu jest oczywiście ochronienie włosów przed gorącym powietrzem suszarki. Prestyler przypadnie do gustu również tym osobom, które chcą dodać włosom objętości.

Jaka pasta do włosów dłuższych?

Pasta do włosów jest doskonałym wyborem nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Najlepszym wyborem dla Panów z dłuższymi włosami są kosmetyki, które wyróżniają się bardzo mocnym chwytem. Tego typu pasty doskonale radzą sobie z wieloma rodzajami włosów. Oryginalne kosmetyki doskonale sprawdzą się nie tylko w przypadku włosów krótkich, ale również w przypadku włosów średnich. Osoby, które nie wiedzą na jakie pasty do włosów postawić zawsze mogą skorzystać z fachowego doradztwa stylisty albo doświadczonych fryzjerów. Pamiętać należy także o tym, że każdy mężczyzna ma nieco inne włosy, dlatego też najlepiej przetestować kilka najpopularniejszych kosmetyków dostępnych na rynku.