Opublikowany w Kosmetyki

Łatwe farbowanie włosów

Zmiana koloru włosów jest obecnie powszechnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Wiele pań decyduje się na samodzielne farbowanie, w domowym zaciszu. Co nie jest proste. Zwłaszcza, jeśli mamy długie włosy i brakuje nam wprawy. Może się zdarzyć, że nałożymy farbę nierównomiernie, a przez to nasze włosy będą kiepsko się prezentować.

Łatwa koloryzacja w domu

Dlatego jeżeli chcemy farbować włosy w domu, a przy tym nie chcemy tracić dużo czasu to idealnym wyborem będzie farba w piance. Bardzo łatwo się ją nakłada. Podobnie jak zwykły szampon do włosów. A więc nałożenie tego kosmetyku zajmuje kilka chwil. To dobra opcja dla osób zapracowanych czy niecierpliwych.

Jeżeli mamy bardzo długie włosy, to powinnyśmy zaopatrzyć się w dwa opakowaniowa kosmetyków. Pianki koloryzujące do włosów nie zawierają w swoim składzie amoniaku. Dzięki temu działają łagodniej, ale nie mniej skutecznie. Dlatego bardzo dobrze pokrywają siwe włosy czy nawet najmniejsze odrosty. 

Jak dbać o włosy farbowane każdego dnia?

Po pierwsze bezpośrednio przed farbowaniem nie myjmy naszych włosów. Nasze naturalne sebum idealnie ochroni je przed uszkodzeniem. Musimy też pamiętać, że pianka do włosów koloryzująca podobnie jak każdy inny kosmetyk może ale nie musi nas uczulić. Dlatego zanim nałożymy ją na skórę całej głowy zróbmy szybką próbę uczuleniową. Nałóżmy niewielką ilość produktu na skórę za uchem. I obserwujmy reakcje naszego ciała. Jeżeli wszytko będzie w porządku możemy bez problemu przystąpić do farbowania włosów. Jeżeli boimy się, że zafarbujemy skórę, to zabezpieczmy ją tłustym kremem bądź wazeliną kosmetyczną.

Zawsze przestrzegajmy zaleceń producenta. Nigdy nie trzymajmy produktu na włosach dłużej niż to jest zalecane. Możemy zniszczyć sobie kosmyki, ale także bardzo mocno podrażnić skórę głowy. A w skrajnych przypadkach nawet ją poparzyć.