Opublikowany w Kosmetyki

Krem do rąk i jego stosowanie

Zimowe dni trwają już w najlepsze, a wraz z nimi u wielu osób pojawiają się typowe dla tej pory roku problemy skórne. Spierzchnięte i czerwone dłonie to tylko niektóre ze skórnych problemów z którym wiele osób musi zmierzyć się podczas zimy. Co stosować na tego typu problemy i jaki krem do rąk wybrać? W tym tekście zostanie podjęta właśnie tego typu tematyka. Serdecznie zapraszamy do jego lektury!

Krem do rąk – jaki wybrać?

Zimą skóra dłoni jest wyjątkowo mocno narażona na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych takich jak: chłód, wiatr czy mróz. Oprócz tego w związku z pandemią koronawirusa większość osób stosuje wiele środków dezynfekujących, które dodatkowo niszczą naskórek. Rozwiązaniem tego typu problemów są oczywiście kremy do rąk. Odpowiedni krem do dłoni powinien mieć jak najbardziej naturalny skład, tak by nie wywoływał żadnych podrażnień oraz reakcji alergicznych. Powinien być on, także bogaty w emolienty, czyli składniki naturalnie wspierające i odbudowujące naturalną barierę skóry.

Krem do dłoni – kremy do rąk

Kremy do rąk warto zamawiać za pośrednictwem sklepów internetowych, dzięki temu można w łatwy sposób zaoszczędzić naprawdę wiele pieniędzy. Innym dobrym pomysłem jest zakup kremów do rąk w aptece. Warto poprosić o poradę farmaceutę, zwłaszcza jeżeli  dłonie są naprawdę bardzo zniszczone lub gdy pojawiają się na nich jakiekolwiek skazy dermatologiczne.