Opublikowany w Kosmetyki

Komu można polecić stosowanie bazy pod makijaż?

Nie wszystkie kobiety wykonujące makijaż decydują się na stosowanie bazy pod makijaż, ale na pewno warto to zmienić. Jeśli chodzi o to, komu szczególnie można polecić korzystanie z takich kosmetyków, odpowiedź brzmi – wszystkim malującym się kobietom. Wyróżnić można jednak przypadki, w których preparaty takie oddają szczególne zasługi.

Dla nieprzeciętnej trwałości makijażu

Dla nikogo nie jest tajemnicą fakt, że niektóre podkłady czy pudry nie trzymają się zbyt długo na skórze. Mogą rozmazywać się zresztą nie tylko po jakimś czasie po nałożeniu, ale praktycznie od razu. Dotyczy to na przykład tłustych podkładów, ale też kosmetyków niższej jakości – te najkosztowniejsze są praktycznie niezniszczalne, ale nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Dobra baza pod makijaż (https://lavandin.pl/pl/menu/bazy-pod-makijaz-655.html), która wcale nie musi kosztować wiele, zniweluje ten problem. Warto zatem sięgnąć po nią też wtedy, gdy ma się tłustą cerę, na której kosmetyki trzymają się krócej, jak i wówczas, gdy potrzeba cieszyć się nienagannym makijażem przez długi czas, na przykład na wielogodzinnej imprezie. Dodatkowo dobry produkt, na przykład baza pod makijaż Loreal, jest w stanie utrzymać makijaż w bardzo dobrym stanie nawet w przypadku wysokich temperatur, powodujących pocenie się ciała oraz roztapianie kosmetyków.

Dla perfekcyjnego efektu

Dzięki zastosowaniu bazy można też znacznie upiększyć swoją skórę. Podkład nie zawsze radzi sobie z tym w pełni, szczególnie gdy na skórze są nierówności, na przykład bruzdy i linie będące wynikiem starzenia się skóry. Baza dostaje się w takie załamania, tuszując je, dzięki czemu efekt będzie świetny.
C więcej, dobra baza ułatwia nakładanie makijażu, co jest szczególnie istotne w przypadku podkładów o tępej konsystencji. Dzięki niej można też rozprowadzić je dokładniej, mniejszym nakładem czasu.