Opublikowany w Kosmetyki

Jak stosować kosmetyki rozświetlające?

Pośród wielu kosmetyków, w drogerii można znaleźć kosmetyki, przede wszystkim podkłady rozświetlające. Wybierać można też wśród pudrów o takim samym działaniu oraz typowych rozświetlaczy, które mogą mieć różną formę. Jak stosować te produkty?

Podkład rozświetlający – optymalny wybór

Tego rodzaju kosmetyk na pewno będzie najlepszy dla każdej kobiety, która zastanawia się, jak dodać swej cerze blasku i promienności, ale nie ma wprawy w używaniu kosmetyków rozświetlających i wobec tego obawia się nienaturalnego efektu. Dobry fluid rozświetlający zapewni naturalny wygląd, gdyż nie będzie miał w składzie błyszczących, brokatowych drobinek, a cały będzie świetlisty. Takie produkty mogą dawać umiarkowany lub bardzo wyraźny efekt. W tym drugim przypadku, jeśli uznaje się go za przesadny, można preparat rozświetlający zmieszać ze zwykłym podkładem.

Pudry rozświetlające

Są dobrym wyborem, gdyż pozwalają rozświetlić cerę niezależnie od wykonywanego makijażu, a przy tym można po nie sięgać tylko gdy zachodzi taka potrzeba, podczas gdy podkład zwykle stosuje się na co dzień. Tutaj również wybierać można wśród pudrów o świetlistym wyglądzie, na przykład perłowe, jak i z drobinkami. Te drugie warto zarezerwować na wieczór i na wielkie wyjścia.

Rozświetlacze

W drogeriach znaleźć można zwykle rozświetlacze w postaci pudrów, najczęściej w kilku odcieniach w jednym opakowaniu, a także w płynie. Tych drugich używa się trudniej, gdyż łatwo pozostawić smugi. Pudrowym rozświetlaczem można wykończyć makijaż całej twarzy, szczególnie skupiając się na kościach policzkowych. Płynne produkty zaś zaleca się nakładać: w okolice kości policzkowych, a także odrobinę nad górną wargą. Specjaliści w dziedzinie makijażu przekonują, że taki zabieg pozytywnie wpływa na wygląd całej twarzy, a jednocześnie gwarantuje naturalny, nieprzesadzony efekt.

Więcej na www lavandin pl