Opublikowany w Kosmetyki

Jak dobrać szczotkę do rodzaju włosów?

Odpowiednia pielęgnacja włosów, stosowanie odpowiednich kosmetyków oraz regularne czesanie sprawi, że będą zdrowie, piękne i mocne. Mimo, że większość z nas przeważnie przywiązuje największą wagę do kosmetyków takich jak szampon, odżywka czy maska, to szczotka do włosów jest równie ważna i warto dobrać odpowiednią.

Materiał wykonania szczotki

W sklepach można znaleźć obecnie szczotki różnego rodzaju, najpopularniejsze w dalszym ciągu są takie wykonane z plastiku i wcale nie jest to takie złe rozwiązanie, jak może się wydawać. Takie szczotki są idealne do długich włosów, bo łatwo dzięki nim można je rozczesać. Równie dobrze sprawdzą się modele wykonane z drewna, one będą trwalsze, jednak nieco trudniejsze do utrzymania w czystości. Do wyboru mamy też szczotki wykonane z naturalnego włosia, które sprawdzą się w przypadku włosów cienkich, zniszczonych, matowych.

Szczotka dopasowana do rodzaju włosów

Szczotka do włosów musi być dopasowana do ich rodzaju. Inne będą odpowiednie do włosów krótkich, inne do długich, kręconych, gęstych, cienkich i bardzo mocno zniszczonych. Obecnie możliwości jest dużo, także każdy powinien wybrać taką szczotkę do włosów, jaka będzie mu najbardziej pasować. Oczywiście nie zawsze trafimy za pierwszym razem, dlatego warto testować różne modele, dzięki temu można będzie znaleźć taką, która zaprzyjaźni się z naszymi włosami.

Pamiętajmy, że wybór odpowiedniej szczotki to dopiero połowa sukcesu – www.trena.pl. Można mieć super szczotkę dopasowaną do swoich włosów, jednak nieodpowiednie czesanie może wszystko zniweczyć. Czesanie zaleca się wykonywać z głową pochyloną do dołu, począwszy od szyi w kierunki czoła. Ten zabieg warto wykonywać dwa razy dziennie przez jedną lub dwie minuty. Dzięki temu włosy będą w doskonałej kondycji. W ten sposób poprawiamy ukrwienie oraz wzmacniamy cebulki włosów, co więcej wyczesujemy martwe włosy, łupież, nadmiar sebum. Warto zatem czesać włosy regularnie. Pamiętajmy, że nie można rozczesywać mokrych włosów, gdyż są bardziej podatne na zniszczenie.