Opublikowany w Kosmetyki

Czym są hydrolaty w kosmetologii?

Hydrolaty, inaczej nazywane wodami kwiatowymi, świetnie sprawdzają się podczas codziennej pielęgnacji działa. Są w pełni naturalnymi i bezpiecznymi produktami, składającymi się z pozytywnie działających na skórę substancji roślinnych oraz aromatycznego olejku eterycznego. Można je wykorzystywać na wiele sposobów – używać jak zwykłego toniku do twarzy, smarować nimi ciało bądź przygotowywać na ich podstawie maseczki czy olejki. Hydrolaty ze sklepu Mydlasie.pl przeżywa ostatnio prawdziwy szał, odkąd zwiększyła się popularność samej wody kwiatowej.hydrolat

Jeszcze inaczej hydrolaty można nazwać wodami roślinnymi. To produkty, które powstają poprzez destylowanie roślin przy pomocy pary wodnej. Produktem ubocznym tego procesu jest właśnie hydrolat, który jeszcze do niedawna był uznawany za kompletnie bezwartościowy preparat i nikt nie myślał o tym, aby zastosować go w pielęgnacji czy kosmetologii. Dziś natomiast powstają już liczne hydrolaty, które sprzedają produkty oparte wyłącznie na wodzie kwiatowej. Co je wyróżnia? Otóż stworzone z naturalnych preparatów, bo świeżych roślinności, są całkowicie bezpieczne dla każdej skóry. Nie podrażniają jej i nie wywołują reakcji alergicznej – mogą być stosowane nawet w przypadku skóry atopowej czy bardzo wrażliwej. Świetnie nawilżają ciało i odżywiają je od środka. Proste produkty kryją w sobie niezwykłe właściwości.

Aby skorzystać z bezcennych właściwości hydrolatów, można po prostu zakupić wytworzone z nich produkty lub wykonać je samodzielnie, szukając gotowych przepisów w Internecie.